Filip Krajinović bez titule u Rimu

Filip Krajinović nije uspeo da osvoji titulu na čelendžeru u Italiji, jer je u finalnom meču poražen od prvog nosioca, Federika Delbonisa iz Argentine rezultatom 1-6, 6-3, 6-4.
Filip Krajinovic Celendzer Rim 2015 Finale
Dobro je krenuo Filip, sa tri brejka rešio prvi set u svoju korist, a rivalu nije dopustio nijednu priliku za ribrejk pa je sigurno i lako uzeo uvodni set.

Odmah je usledio pad i brejkom u trećem gemu drugog seta, Delbonis preuzima stvari u svoje ruke i počinje da diktira tempo, koji Filip nije ispratio pa je meč ušao u treći set.

Argentinac je nastavio gde je stao, poveo 3-0, Filip se vratio u meč, ali je u desetom gemu, pri servisu za ostanak u meču, dozvolio tri meč lopte. Jednu je spasio, drugu ne kada je Argentinac stigao njegov drop šot i poentirao za osvajanje gema, seta i meča.

Ovo je Filipu bilo 16. finale u karijeri, 8. finale čelendžera, a tek drugi poraz u finalima čelendžera. Osam finala je igrao na turnirima ispod čelendžer nivoa, a osvojio je dve titule (15k).  Ovim bodovima Filip je obezbedio skok na ATP listi gde će od sutra biti oko 88. mesta.

Turnir je bio nagradnog fonda 42.500 €+H, a igran je na šljaci. Filip Krajinović naredne nedelje igra na jakom čelendžeru u belgijskom Monsu, nagradnog fonda 106.500 €+H, na tvrdoj podlozi, a protivnik će mu biti osmi nosilac, Francuz Pol Anri Matje. Prijavio je i dubl, sa Ilijom Bozoljcem.

Pored Krajinovića, na turniru u Rimu učestvovao je i Dušan Lajović koji je i pored dosta šansi poražen u dva seta sa 7-6(8), 7-6(5) od Delbonisa.
U dubl konkurenciji, Ilija Bozoljac je sa domaćim teniserom Flavijom Ćipolom poražen u polufinalu od Servantesa iz Španije i Vervorta iz Holandije sa 6-3, 6-4.