Kraj za Viktora Troickog

Troicki-Viktor-3Nakon što je ispao Dušan Lajović na startu Mastersa u Indijan Velsu, istu sudbinu doziveo je i Viktor Troicki. Bolji od srpskog tenisera bio je Španac Albert Ramos sa 6-4, 6-4. Meč je trajao 90 minuta, a naš teniser je bio suviše defanzivan, nije koristio šanse za razliku od Ramosa. Bez obzira na poraz Troicki neće izgubiti poene, jer mu je ovo prvo učešće na ovom Mastersu nakon 2013. godine.

Po jedan brejk u oba seta bila su dovoljna Špancu da dođe do pobede maksimalnim rezultatom. Za razliku od prvog seta gde nije imao brejk prilika, u drugom delu meča naš teniser je imao šansu da napravi potpuni preokret, jer je u osmom gemu drugog seta imao tri brejk lopte. Da ih je iskoristio ovaj meč bi otišao u svasvim drugom pravcu. Nakon Viktorovih neiskorišćenih šansi, Ramos je lako došao do meč lopti, realizovao je drugu za pobedu i plasman u narednu rundu.