Kraj za Jelenu u Pragu, Aleksandra stala u Rabatu

Srpske teniserke Jelena Janković i Aleksadnra Krunić poražene su već na startu turnira u glavnom gradu Češke, Pragu odnosno glavnom gradu Maroka, Rabatu.

Bolja od Jelene danas je bila Čehinja Kristina Pliškova, rezultatom  4-6 4-6.

Već u prvom gemu ovog meča, Pliškova je uspela da napravi brejk i to je i presudilo u prvom setu, pošto je Čehinja uspela tu prednost i da zadrži.

Sličan razvoj događaja i u drugom setu, s tim što je ovoga puta Pliškova do brejka stigla u četvrtm gemu, a Jankovićeva do kraja nije uspela da uzvrati.

Aleksandra, koja je uspešno prebrodila kvalifikacije, poražena je u prvom kolu od Jaroslave Švedove iz Kazahstana sa 2-6, 6-7(7).

Švedova je dominirala u prvom setu, ali je Krunićeva u taj-brejku drugog seta propustila priliku da izjednači. Vodila je srpska teniserka sa 4-0 i 5-1, imala i dve set lopte, ali je Švedova napravila preokret i stigla do trijumfa.

Krunićeva ostaje na turniru u Rabatu, gde će u paru sa Darijom Gavrilovom iz Australije, igrati u četvrtfinalu u konkurenciji dublova.