Kraj za Jelenu, Bojanu i Viktora u Rimu

Tokom jučerašnjeg dana, još tri srpska predstavnika na masters turniru u Rimu napustili su takmičenje. Svo troje u osmini finala.

Jelena Janković RIM 2015Jelena Janković lakše nego očekivno izgubila je od češke teniserke Petre Kvitove 3-6 2-6.

Prilično nekoncentrisana i nervozna igra Jelene bila je tokom čitavog meče. Jedine znake ”života” pokazala je na početku i na kraju.
Prvi set započela je sa 2-1, brejkom i 40-15 na svoj servis, ali je ubrzo izgubila 4 gema u nizu, a ubrzo i set. U drugom setu na 0-5 vezala je dva dobra gema i bar koliko toliko umanjila poraz.

bojana jovanovski RIM 2015Sledeći turnir za JJ je Strazbur, gde će kao drugi nosilac u prvom kolu igrati protiv Irine Falkoni iz Amerike.

Povratak Bojane Jovanovski u pobedničke krugove zaustavila je Marija Šarapova.

Nakon četiri odlična meča, Bojana je krenula dobro i ovaj. Povela odmah sa 3-1, ali onda izgubila narednih 5 gemova, a samim tim i set.
Drugi set je bio formalnost, gde je Ruskinja slavila istim rezultatom, za konačnih 3-6 3-6.

VIKTOR TROICKI, RIM 2015Viktor troicki dobro se držao protiv 5. tenisera sveta, Keija Nišikorija iz Japana.

Ipak, na kraju je Japanac slavio sa 6-4 6-3, iako je meč bio mnogo neizvesniji nego što to rezultat kaže.

Jedini preostali predstavnik Srbije u Rimu jeste branilac titule Novak Đoković, koji je upravo Nišikorija pobedio u tri seta, 6-3 3-6 6-1. Naredni protivnik biće mu David Ferer iz Španije.