Kraj za Anu i Nenada u Indijan Velsu

Ana Ivanović nije iskoristila povoljan žreb i veliku šansu da daleko stigne u Indijan Velsu.
Anu je već u trećoj rundi savladala Amerikanka Sloun Stivens, u dva seta 7-6(3) 6-4.

Ana Ivanović, Indian Vels 2014

Ivanovićeva je u prvom setu rano izgubila brejk i  pala u zaostatak od 1-4. Ipak, vraća brejk i izjednačuje na 4-4 i servira, da bi onda odmah izgubila servis, pa zatim i oduzela protivnici kada je servirala za set. Poslednja dva gema pred taj brejk teniserke su držale svoj servis. U taj brejku  Stivens je bila bolja i slavila 7-6 (7-3).
U drugom setu Ana je bila ta koja je prva došla do brejka i 3-1. Čak je na 4-2 imala i četiri brejk lopte da potpuno preuzme kontrolu nad setom. Međutim, Ana je to ne koristi i gubi poslednja četiri gema u setu i meču.
Ana je propustila čak 11 od 14 brejk šansi u meču, napravila 41 neiznuđenu grešku uz 26 vinera, dok  je Sloun imala odnos 34 spram 17.

Ovo je bio treći susret   ove dve teniserke i prvi trijumf Amerikanke, koja će u borbi za četvrtfinale igrati protiv Alise Klejbanove iz Rusije, koja je bila bolja od Španjolke Marije Terese Toro Flor.

Nenad Zimonjić je takođe napustio takmičenje u Indijan Velsu nakon poraza u drugoj rundi. On i Danijel Nestor iz Kanade izgubili su tesan meč protiv Francuza Žoa Vilfrida Conge i Nikolasa Maia 7-6(7) 6-7(5) 9-11.