Kirilenko bolja od Bojane u Istbornu

Bojana-JovanovskiBojana Jovanovski završila je učešće već u prvom kolu WTA Istborna pošto je od nje bila bolja nova članica top 10 Marija Kiriljenko. Ruskinja je slavila rezultatom 7-6 6-1 za 99 minuta igre.

Bojana je odlično počela meč, uspela je prva da napravi brejk i materijalizuje ga za prednost od 4-2. Ruskinja se nije predavala uspela je da vrati brejk i izjednači na 4:4. Teniserke potom osvajaju svoje servis gemove, da bi u 11 gemu Bojana napravila novi brejk i povela sa 6:5. Kada je trebalo da servira za set Bojana nije uspela da se koncentriše, pa Kiriljenko stiže do brejka i set uvodi u taj-brejk. U taj-brejku se bolje snašla Kiriljenko i dobila ga sa 7-5.

U drugom setu Bojana je uspela da osvoji samo jedan gem na svoj servis i da pretrpi 2 brejka što je bilo dovoljno da Kiriljenko osvoji set sa 6:1, a samim tim i meč.

U osmini finala Kiriljenko će igrati protiv pobednice meča Baltača – Pliškova.