Kecmanović u polufinalu Vimbldona u dublu

miomir kecmanovicSrpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u polufinale juniorskog Vimbldona u konkurenciji dublova. U paru sa Kasperom Rudom iz Norveške, Kecmanović je u četvrtfinalu savladao američki dubl Vilijam Blumberg /Tomi Pol (3. nosioci) sa 2-1, po setovima 4-6, 6-3, 9-7.

Američka kombinacija je mnogo bolje otvorila susret, pa je vrlo brzo, uz dva brejka povela sa 3-0. Do kraja prvog dela igre, Kecmanović i Rud su uspeli da nadoknade jedan brejk zaostatka, ali više od toga nisu mogli. Blumberg i Pol su uspeli da privedu prvi set kraju sa 6-4.

Uzvratili su u drugom setu Srbin i Norvežanin, kojima je bio dovoljan jedan brejk da stignu do izjednačenja rezultatom 6-3 i tako četvrtfinalni duel odvedu u odlučujući set. Treći set je doneo vrlo neizvesnu borbu i pravu dramu do samog kraja. Najpre su Amerikanci prvi zadali udarac i stigli do brejka, da bi Kecmanović i Rud sredinom trećeg perioda vratili rezultatsku ravnotežu, a zatim i u triler završnici, novim brejkom prelomili meč u svoju korist sa 9-7.

Kecmanoviću i Rudu (5. nosioci) će protivnici u polufinalu Vimbldona biti Vijetnamac Nam Hoang Li i Indijac Sumit Nagal, osmi nosioci. Podsetimo, mladi srpski junior je u konkurenciji singla porazen u 2. kolu od Finca Salminena sa 6-3, 6-3.