Katarina Jokić osvojila Najk kup

katarina jokicIzgleda da najveće nade ženskog tenisa u Srbiji stižu iz Republike Srpske. Posle Nikoline Jović, još jedna mlada i izuzetno talentovana devojčica igra od ove nedelje pod imenom Srbije, i već je u svom prvom nastupu osvojila titulu!

Katarina Jokić dolazi iz Novog Grada, rođena je u aprilu 1998. godine  u Zrenjaninu, a do titule na Floridi došla je posle samo jednog izgubljenog seta i to prvog, na samom startu turnira! U finalu Najk kup mastersa, u konkurenciji do 14 godina, pobedila je Huliju Pajolu iz Španije sa 6-4 6-2.

“Iz dana u dan igrala sam sve bolje. U svim mečevima sam igrala protiv nosioca, ali nisam izgubila ni set, a onda sam protiv teniserke iz Španije bila dominantna u finalu. Ovo je za mene izuzetno važna pobjeda koja će mi dati samopouzdanje u narednom periodu”, rekla je Katarina.

Ovo je svakako njen najveći uspeh, mada treba dodati, da je Katarina osvojila još jedan prestižni juniorski turnir na Floridi, Edi Her i to 2010. godine u konkurenciji do 12 godina.