Kanada povela sa 2-1

Teniseri Kanade  poveli su sa 2-1 protiv Srbije u polufinalu Dejvis kupa. Drugi poen Kanađanima je doneo dubl Nestor – Pospišil, koji je posle više od četiri sata igre savladao Zimonjića i Bozoljca sa 3-2 u setovima.

Serbia Canada Davis Cup TennisKonačna odluka o drugom finalisti Dejvis kupa pašće u nedelju, posle mečeva Đokovića i Raonića, odnosno Tipsarevića i Pospišila.

Veliku borbu vodili su srpski i kanadski dubl u Kombank areni, u kojoj je i danas vladala mlaka atmosfera. Srbija je povela posle taj-brejka prvog seta, iako su Nestor i Pospišil imali set lopte.

U drugom setu Zimonjić i Bozoljac su poveli sa 2-1 i imali dve brejk lopte, ali je usledio preokret i kazna za neiskorišćenu priliku.

I u trećem setu je odlučio jedan brejk, ovoga puta u korist Srbije, da bi u poslednja dva seta bio viđen pravi maraton. Kanada je izjednačila na 2-2, posle taj-brejka u četvrtom setu u kojem nije dozvolila reprizu sa početka meča.

U odlučujućem setu nije bilo prilika za brejk sve do rezultata 8-8. Tada je Zimonjić napravio duplu servis grešku, a zatim poslao volej u mrežu i Kanađani su došli do ključne prednosti koju su u narednom gemu “naplatili” konačnim trijumfom.