Jovana Jakšić osvojila ITF turnir u Vuhanu!

Nakon više od godinu i po dana bez osvojenog trofeja, Jovana Jakšić se konačno okitila jednom titulom u singlu. U kineskom gradu Vuhanu osvojila je ITF turnir nagradnog fonda 25. 000 dolara pobedivši u finalu domaću teniserku, inače drugu nositeljku Fangžu Liu (134. na wta listi) rezultatom 6-0, 3-6, 6-2.

Jovana je silovito otvorila meč, osvojivši prvi set 6-0 u kome nije dozvolila protivnici niti jednu brejk loptu. Drugi set je bolje otpočela Kineskinja koja je oduzela servis našoj teniserki i povela sa 2-0 što će se ispostaviti kao odlučujući gem u setu jer je domaća teniserka zadržala taj brejk prednosti sve do kraja drugog seta za izjednačenje u setovima 1-1 (6-0, 3-6).

Odlučujući set je počeo bez većih problema za teniserke koje su servirale, sve do šestog gema u kome je Jakšićeva oduzela servis protivnici za vodjstvo od 4-2. Jovana zatim veoma sigurno osvaja svoj servis gem bez izgubljenog poena za 5-2. U osmom gemu naša teniserka ponovo oduzima servis protivnici za konačan trijumf i titulu 6-0, 3-6, 6-2.

Kako bi došla do trofeja Jovana Jakšić je morala da savlada redom sve domaće teniserke:

Prvo kolo –  6-4, 6-3  J.Q. Kang, 359. na WTA listi

Drgo kolo –  6-3, 6-3  W. Zheng, 842.

Četvrtfinale –  7-6(5), 6-2  Jia-Jing, Lu, 253.

Polufinale –  6-2, 7-6(7)  Jing-Jing, Lu, 294.

Finale –  6-0, 3-6, 6-2  F. Liu, 134.

Ovo je Jovanina 16. ITF titula u karijeri, zaključno sa ovim turnirom osvojila je 10 fjučersa od 10. 000$, zatim 5 fjučersa nagradnog fonda 25. 000$ i jedan turnir od 50. 000$.