Jovana Jakšić bez titule

Srpska teniserka Jovana Jakšić nije uspela da osvoji titulu na ITF turniru u kineskom Aningu, pošto je u finalu poražena od domaće predstavnice Sajsaj Džang sa 6-2, 6-3 posle 110 minuta igre.jovana

U prvom setu Jovana nije uspela da ugrozi servis protivnice, pa je Kneskinja sa tri brejka dobila uvodi set rezultatom 6-2. U drugom setu, Džang opet prva stiže do brejka (3-1), ali Jovana uspeva da vrati brejk za 3-3. U sedmom gemu imala je jednu brejk priliku koji nije uspela da iskoriti, pa je Kinskinja brejokm u osmom gemu povela sa 5-3. Na servisu za meč lako je došla do gema i titule u Aningu.

I pored poraza Jovana će skočiti na WTA listi, pa se očekuje da će biti na 105. poziciji. Da je osvojila titulu ušla bi prvi put u najboljih 100, ali za to će imati priliku već na sledećem turniru u Trnavi (75K).