Još jedna ubedljiva pobeda Novaka

Novak Đoković zabeležio je i drugu pobedu na završnom Mastersu sezone u Londonu. Svetski boj jedan je u drugom meču grupe A savladao Švajcarca Stana Vavrinku rezultatom 2-0, po setovima 6-3, 6-0, nakon samo 65 minuta tenisa.Britain Tennis ATP Finals

Duel je počeo sjajno za Švajcarca jer je Vavrinka u prvom gemu napravio brejk, a potom potvrdio stečeno za startnih 2-0. Međutim, u nastavku seta Novak Đoković prvo osvaja gem pri svom servisu, a zatim pravi brejk, dolazi do izjednačenja, da bi još jednim brejkom naš teniser načinio veliki preokret i stigao do 4-2. U naredna dva gema teniseri su uspeli da osvoje gemove pri svojim servisima, a onda je u devetom gemu Nole potvrdio stečenu prednost i osvojio prvi set rezultatom 6-3.

Drugi set Novak Đoković nastavlja u sjajnom ritmu. Uspeva da napravi brejk na samom startu drugog perioda, a onda je i potvrdio stečenu prednost za početnih 2-0. U trećem gemu novi brejk Novaka a kasnije i nedostižnih 4-0 sredinom drugog dela igre. Peti gem doneo je opet brejk prilike za tenisera iz Srbije, a on je iskoristio drugu i poveo sa 5-0, a zatim je dobro odservirao i osvojio drugi set sa maksimalnih 6-0.

Ovo je bio 21. međusobni duel dva tenisera, a 18. pobeda Đokovića.

Novak je praktično obezbedio plasman u polufinale jer je jedini u grupi dobio dva meča maksimalnim rezultatom. Za plasman u polufinale i za prvo mesto na ATP listi na kraju godine, Đoković će igrati protiv Tomaša Berdiha sa kojim će se sastati 19. put, a do sada je uspeo da zabeleži 16 pobeda, uz samo 2 poraza.