Još jedan Jankov poraz u 1.kolu

Janko Tipsarević je deseti na ATP listi, ali igre koje prikazuje i rezultati koje ostvaruje su daleko od toga. Tako je bilo i danas  na startu Mastersa u Madridu. Huan Monako je savladao Tipsarevića u dva seta: 7-6(5), 6-3.

Janko Madrid

Duel je imao mnogo sličnosti sa njegovim mečom protiv Dimitrova u Monte Karlu. Tipsarević je u prvom setu ispustio brejk prednosti, nije uspeo da odservira za set, a potom je u taj brejku Monako stigao do vođstva, da bi rutinski Argentinac odvojio drugi set, samim tim i meč.

Srbin je bolje ušao u meč, stigao do 4-1, da bi Monako vratio brejk i smanjio na 4-3. Tada je Janko napravio novi brejk i došao u poziciju da odservira za set. Monako se budi, vezuje dva gema, a pobednika seta je odlučio taj brejk. Argentinac na svoj servis stiže do 6-3, Janko obe set lopte spašava, a na svoj servis defanzivom ne uspeva da se odbrani i vinerom iz voleja  Monako stiže do prednosti.

U drugom setu  Janko je nakon petog gema zatražio pomoć fizioterapeuta, koji mu je zavio levu butinu. Do tog trenutka nije bilo brejka, a do kraja meča Janko je uzeo samo jedan gem i još jednom rano napustio turnir u ovoj godini. Monako će u drugom kolu igrati protiv Kevina Andersona.

Tipsarević je prošle godine izgubio u polufinalu, tako da će ostati bez 360 poena, a mesto u top 10 je sve ugroženije. Do Rolan Garosa ga očekuju Masters u Rimu i Diseldorf (serija 250). Na šljaci ove godine Janko je izgubio od Dimitrova, Garsije Lopeza, Brandsa i danas od Monaka, uz samo dve pobede, nad Hiraldom i Žemljom.