Jorović na korak od titule i kvalifikacija Australian opena

Ivana Jorović plasirala se u finale 50k turnira u turskoj Ankari, nakon što joj je Jana Fet iz Hrvatske predala meč, u trećem setu. Ukoliko osvoji trofej, ući će u top 200 i kvalifikacije Australian opena.
Ivana Jorovic Ankara polufinale 2015
Na putu do finala, Ivana Jorović je savladala Jakupović, Sadiković, Burger i danas Fet. Ovaj rezultat doneće joj rang karijere, jer će se naći oko 215. mesta, bez obzira na učinak u finalu. Jorović je trenutno 240. teniserka sveta, 21 mesto ispod ranga karijere. Ako osvoji titulu, stići će do oko 190. mesta na WTA listi.

U polufinalu, Ivana je bila sigurna u prvom setu, izgubila je samo jedan poen na prvi servis i uz dva brejka, lagano je osvojila uvodni set. Fet je uzvratila na isti način u drugom setu, uz dva brejka stigla je do 5-2, ali je onda Ivana vezala tri gema, od toga dva brejka, i izjednačila. Kada je trebala da preokrene, dozvolila je novi brejk i Hrvatica je odservirala za treči set. Tamo je Ivana povela 2-0, pa 3-1, kada je Fet predala meč, nakon128 minuta.

Protivnica u finalu biće joj domaća teniserka Čagla Bujukakčaj, koja je nakon maratona od 187 minuta, pobedila Aleksandru Kadancu.
Aleksandra Krunic i Cagla Buyukakcay dubl polufinale Ankara 2015
Titulu je branila Aleksandra Krunić, ali je poražena već u prvom kolu od Amre Sadiković rezultatom 3-6, 6-2, 7-6(6), dok je u dublu sa Bujukakčaj zaustavljena u polufinalu. Krunićeva i Bujukakčaj su i pored dobijenog prvog seta imale i brejk prednosti u drugom setu, ali su na kraju ipak poražene od trećih nositeljki, Kanje iz Poljske i Kerkhove iz Holandije sa 4-6, 7-5, 10-8.