JJ zakazala srpski duel, poraz Nine Stojanović

Jelena Janković se plasirala u osminu finala turnina u Hong Kongu, dok je Nina Stojanović izgubila svoj prvi meč u karijeri u glavnom žrebu WTA turnira.

Kristina Mladenović (FRA), Darja Gavrilova (AUS), Jelena Janković (SRB) WTA Hong Kong

Kristina Mladenović (FRA), Darja Gavrilova (AUS), Jelena Janković (SRB)  WTA Hong Kong

Jelena je u prvom kolu pobedila Amerikanku Samantu Kroford u dva seta 6-3, 6-1 posle 60 minuta igre.

Jankovićeva je u prvom setu dvaput oduzela rivalki servis, dok je u drugom setu imala brejk zaostatka, ali je serijom od šest uzastopnih gemova stigla do plasmana u drugo kolo.

Srpska teniserka u drugom kolu turnira u Hong Kongu sastaće se sa sunarodnicom Aleksandrom Krunić koja je dan ranije sa 6-1 i 6-0 pobedila Luksiku Kumkum sa Tajlanda.

Sa druge strane Nina Stojanović, nije uspela da se plasira u osminu finala turnira u Tianđinu.

Srpkinja se odlično borila u prvom setu, imala je čak i set loptu u taj-brejku, ali je sa tri uzastopna poena Linet rešila prvi set u svoju korist. U drugom setu, koji je trajao skoro čas kraće od prvog, srpska teniserka je potpuno pala i osvojila samo devet poena u tom delu igre.

Za Ninu je ovo bio prvi WTA turnir u karijeri i može se reći da je napravila solidan rezultat pošto je do glavnog žreba došla sa dve pobede u kvalifikacijama.