Jelena u polufinalu Majamija!!!

jelena-miami 2013Jelena Janković nije pobedila dve top 15 teniserke proteklih godinu i po dana.  Na turniru prve kategorije u  Majamiju, pobedila je dve u roku od nedelju dana!

U meču četvrtfinala srpska teniserka bila je bolja od  Italijanke Roberte Vinči, u tri seta, rezultatom 6-4 6-7 )6) 6-3.
Meč je trajao dva i po sata. Obilovao je brejkovima, brejk i gem šansama, neizvesnim gemovima i, kao i uvek kod JJ, dramom. Jelena je pokazala odličnu igru i veći deo meča je zavisio samo od nje, tj njenih vinera i grešaka.

Jelena  će u polufinalu igrati protiv Ruskinje Marije Šarapove, koja je jučes bila bolja od druge Italijanke, Sare Erani. Marija je izborila polufinale rezultatoim 7-5 7-5.
Drugi polufinalni par čine Serena Vilijams i Agnješka Radvanjska.

JJ i Šarapova susrele su se 7 puta,  4 puta  u finalima, a jedinu pobedu Jelena je zabeležila 2007e godine u finalu Birmingema. Poslednji meč bio je u finalu turnira prve kategorije u  Sinsinatiju, 2011e, kada je JJ popustila nakon vođstva  od seta i brejka, i izgubila u tri seta.

Na startu turnira Jelena je bila 24a teniserka sveta, nakon ovog plasmana, naćiće se sasvim sigurno na 18om mestu, osim ako nekim slučajem osvoji titulu, što bi joj donelo  16 mesto. Ali, da ne trčimo pred rudu. Polufinale mastersa je samo po sebi neverovatan trijumf, kada se uzmu u obzir proteklih godinu i po dana Jecine karijere.

TOK MEČA:

Nije dobro počeo meč za Jankovićevu, Italijanka je lako osvojila uvodni servis gem, a potom odmah napravila brejk. Međutim, srpska teniserka se vrlo brzo vratila u meč, napala servis rivalke te iz druge šanse napravila ribrejk.
U naredna dva gema obe teniserke su imale problema na svoj servis, ali su ovaj put uspele da osvoje poene. Osetilo se da Jankovićeva podiže nivo igre, usledio je ubedljiv servis-gem, a potom novi brejk za preokret na 4:3.

Ipak, Italijanka nije posustala, iako je JJ imala 30:15, Vinčijeva je uspela da pronađe rešenje na servis Srpkinje i odmah uzvrati ribrejkom za 4:4.
Teniserke su veoma loše čuvale svoj servis u drugom delu seta, usledio je maratonski gem u kojem je više strpljenja imaja Jankovićeva, koja je iz druge šanse napravila treći brejk u setu i ponovo povela.
To je konačno iskoristila, perfektno odigrala naredni gem, te bez izgubljenog poena stigla do 6:4 u prvom setu.

Jankovićeva je uspela da na startu drugog seta isputi 40:0 u dva gema. Prvo je prokockala tri brejk lopte u prvom gemu, da bi potom dozvolila rivalki da preokrene i iz drugog pokušaja ona napravi brejk koji je pretvorila u velikih 3:0.

Međutim, Jankovićeva se ne predaje, konačno osvaja gem na svoj servis, a onda sa nekoliko sjajnih poena i agresivnom igrom stiže konačno do brejka i smanjuje na 3:2.
Jelena bez problema kapitalizuje brejk, a potom ponovo pritiska rivalku. Vinči greši nekoliko puta, daje šansu Jankovićevoj, koja je ne koristi, te posle maratonske borbe Italijanka osvaja gem.
Srpska teniserka je tako ponovo proputila svoju šansu, i vratila samopouzdanje Italijnaki, koja odmah pravi brejk, ali ne i set. Imala je set loptu, ali Jankovićeva preokreće i pravi ribrejk koji pretvara u novo izjednačenje – 5:5.
Jankovićeva je umalo iskoristila trenutak i napravila preokret, ali Vinči spašava brejk šansu i stiže do šestog gema. Jankovićeva je bila pod velikim pritiskom, Vinči je imala i brejk loptu za set, ali se Jelena izvukla i izborila taj-brejk.
Italijanka je brzo napravila mini-brejk za 3:1, ali se JJ vratila i izjednačila. Međutim, Vinči je bila strpljivija, mirnija, te sa još dva mini-brejka na razliku dobila taj-brejk 8:6 i sa 7:6 izjednačila u setovima

Izjednačivši u setovima Vinči je zaigrara rasterećenije i već na startu odlučujućeg stigla do brejka prednosti. Ali, kao i tokom celog meča, Italijanka ne uspeva dugo da zadrži prednost, Jelena se vraća i izjednačuje na 2:2.
Jankovićeva sledeći gem osvaja bez izgubljenog poena, a potom posle velike borbe pravi preokret, stiže do novog brejka i četvrtog uzastopnog gema za 4:2.
Konačno je srpska teniserka uspela da izdrži pritisak rivalke i posle mnogo problema kapitalizuje brejk za 5:2. Vinči je osvojila naredni gem, a Jankovićeva nije propustila ukazanu šansu te je sa 6:3 u trećem setu dobila meč i plasirala se u polufinale.