JJ kao grom kroz kišu na Rolan Garosu

Jelena Janković protutnjala je kroz meč drugog kola na kišom ometenom Rolan Garosu. Nakom mini preokreta u prvom setu, Jelena je vezala 12 gemova u nizu i završila posao protiv mlade španske nade Garbinje Muguruze sa kojom se sastala  prvi put. Nakon nešto više od sat vremena, krajnji rezultat bio je 6-3 6-0 za srpsku teniserku.

JJ RG 2013

Jankovićeva je vrlo brzo stigla do dve brejk šanse, ali je Muguruza uspela da se odbrani i povede sa 1-0. Srpska teniserka je potom imala velikih problema na svom servisu, što je njena protivnica iskoristila i lako duplirala svoju prednost, a potom samo nastavila niz. Jankovićeva je konačno prekinula niz španske teniserke u sledećem gemu, a potom je uspela da joj vrati i brejk.
Jelena je od tada zaigrala znatno bolje, izjednačila je, a potom novim brejkom došla do prednosti od 4-3. U narednom gemu, Jankovićeva je odlično servirala, a potom iskoristila priliku i ponovo oduzela servis španskoj teniserki i tako osvojila prvi set sa 6-3.

U drugom setu, Jankovićeva je samo nastavila niz, posle osvojenog servis gema došla je do novog brejka, posle dvostruke servis greške Muguruze. Ista slika viđena je i u gemovima koji su sledili, Jelena je nastavila niz i već posle šestog gema proslavila trijumf.

Izvor: B92

Jankovićevu sada očekuje okršaj protiv 9. teniserke sveta Samante Stosur iz Australije, koja je u drugoj rundi bila bolja od srpske  Francuskinje Kristine Mladenović.
Jelena i Samanta igrale su 8 puta a JJ je dobila poslednja 3 meča, najskoriji u prvom kolu Štutgarta, bez izgubljenog seta.  Jedine dve pobede Australijanke dogodile su se 2010 godine, od kojih je najbolnija ona u polufinalu upravo Rolan Garosa, gde je Jeleni prepustila samo 3 gema. Tako da je 1-1 na šljaci između ove dve teniserke. Australijanka takođe nije izgubila set u prva dva kola, kao i JJ, i izvesno je da  nas očekuje velika borba.
U tom meču Samanta se bori za opstanak u top 10, za šta joj treba minimum četvrtfinale, dok Jeleni sličan rezultat treba da bi se vratila u top 15.
JJ je inače sa ovom pobedom trenutno 8. na WTA trci za Završni Šampionat u Istanbulu!