Bogota: JJ i Aleks u četvrtfinalu

JJ AKJelena Janković i Aleksandra Krunić, dobitnice posebne pozivnice za učešće u konkurenciji parova,  uspešno su startovale na turniru u Bogoti.

U meču sa  dosta obrta, savladale su četvrte nosioce Tatjanu Malek i Džuli Koen rezultatom 7-5 6-7(3) 10-8.

U četvrtfinalu čekaju pobednice duela  španskog tandema Arubarena-Vesino/ Domingez-Lino i argentinskog para Aro/Irigoen.

Samim plasmanom u četvrtfinale, Aleksandra će obezbediti rang karijere u dublu, negde oko 250. mesta.

Naše teniserke prijavljene su i u pojedinačnoj konkurenciji. JJ je prvi nosilac i igra protiv suparnice iz dubla i prošlogodišnje finalistkinje turnira u Bakuu (koji je izgubila od Bojane Jovanovski) Džuli Koin, a Aleksandra je izgubila u drugom kolu kvalifikacija od nositeljke Anastasije Sevastove u tri seta.

Zanimljiv podatak vezan za Aleks i JJ jeste da su do sada nastupale zajedno u dva navrata. U  Fed kupu i na turniru u Portorožu 2o10. godine, kada su u polufinalu predale pre izlaska na teren zbog  povrede Jelena Janković. Tako da su one tim koji još nije doživeo poraz.

Bogota je turnir treće kategorije, igra se za fond od 235.ooo dolara a pobednice dobijaju 280 WTA poena.