JJ ekspresno

Tri od tri! Nakon rutinske pobede Ane Ivanović,  rovovske borbe Bojane Jovanovski, i Jelena Janković obezbedila je prolaz u drugu rundu takmičenja na US Openu 2012, pobedom nad ukrajinskom teniserkom Katerinom Bondarenko, rezultatom 6-1 6-2.

Samo 70 minuta trebalo je Jeleni Janković (30om nosiocu turnira) da privede meč kraju. Meč, koji, s obzirom na rang i kvalitet protivnice ne bi trebalo da predstavlja neko veliko iznenađenje, ali kada se uzme u obzir Jelenina  forma ove godine, svaki pobeda, pogotovo ovako ubedljiva, zlata je vredna!

Oba seta počeli su  po jednim osvojenim servis gemom sa obe strane, da bi nakon toga  JJ preuzimala kontrolu i osvajala skoro sve gemove do kraja seta, odnosno meča, iskoristivši 5 od 9 brejk lopti, dok je protivnici prepustila samo jednu šansu, koju ona nije iskoristila.

Nakon Dalasa, lepo je videti i ovde da JJ dobija meč bez bilo kakve drame, što daje nadu da možda ipak može da se ostvari neki solidan rezultat na ovom poslednjem GSu sezone, na kom je pre tačno 4 godine bila finalistkinja!

Jelena Jankovic (SRB) Kateryna Bondarenko (UKR)
66  Ukupno 44

Sledeća protivnica  naše teniserke je Lara Arubarena Vesino,  jedna  od nekolicine teniserki koje su ove godine osvojile titulu na Intrenacional turnirima, ali mimo toga nisu ostvarile nikakav bitniji rezultat na jačim. Lara, trenutno 110a teniserka sveta,  je u prvom kolu savladala izraelsku teniserku Šahar Per u dva seta, i do sada se nije sastajala sa Jelenom.