Jelena uz jedan izgubljen gem do osmine finala

Finalistkinja USO iz 2008, Jelena Janković, ekspresno je izborila mesto među najboljih 16 na turniru. Srpska teniserka je sa 6-1, 6-0 deklasirala Johanu Larson iz Švedske za samo 59 minuta igre na centralnom terenu u Njujorku. Za ulazak u četvrtfinale Jelena će igrati sa pobednicom meča Kerber – Benčić.

jjDeseta teniserka sveta je sjajno započela meč. Napravila je brejk u drugom gemu za 2-0, a potom isto učinila i u četvrtom za veliku prednost od 4-0. Za samo 16 minuta, JJ je vodila 5-0. Imala je i 30-15 i  šansu da nakon odlične razmene završi poen sa zicer smečom i dođe do set lopte, ali je poslala loptu u mrežu. Šveđanka je uspela  da osvoji taj jedan gem, ali je Srpkinja lako privela prvi deo igre, osvojivši ga rezultatom 6-1.

U drugom setu Jankovićeva je nastavila sa dominacijom, napravila je tri brejka, u prvom, trećem i petom gemu, za velikih 5-0. Imala je Larson šansu na 3-0 za JJ da napravi brejk. Ipak Jelena nije dozvolila rivalki da osvoji ni jedan gem, te je lako osvojila drugi set sa maksimalnih 6-0 i prva se plasirala u osminu finala.