Jelena u svom stilu do 3. kola

Mučila se Jelena Janković u 2. kolu Čarlstona protiv Tatjane Marije, ali je na kraju pobedila sa 6-3, 6-7(6), 6-1. Jelena je kao šesti nosilac mogla ovaj meč da dobije i u dva seta, ali nije iskoristila meč loptu u taj-brejku drugog seta. Protivnica u osmini finala biće joj pobednica meča Danka Kovinić – Belinda Benčić (12. nosilac).

U prva tri gema videli smo tri brejka, a dva su pripala Jeleni za vođstvo od 2-1. Srpska teniserka je potom duplirala prednost brejka vezavši još tri gema i stigla do visoke prednosti od 5-1. Jankovićeva je do kraja prvog dela dopustila rivalki da vrati jedan brejk, da bi u devetom gemu i četvrti put oduzela servis Nemici i tako rešila u svoju korist prvi set sa 6-3.

rsz_1jelena

Na startu drugog perioda identičan scenario kao i u prvom setu, ponovo tri vezana brejka, s tim da je ovaj put bila uspešnija Marija, koja je napravila brejk više. U osmom gemu Jelena je uspela da uspostavi rezultatsku ravnotežu i poravna na 4-4. Na kraju je igran taj-brejk u kome je Jelena imala vođstvo od 6-5 i meč loptu, ali je odservirala duplu servis grešku, a Nemica je potom dodala još dva poena i stigla do izjednačenja u setovima.

Nesrećan gubitak drugog seta nije učinio da Jelena klone duhom, štaviše srpska teniserka je sjajno otvorila odlučujući set i sa dva brejka povela sa 3-0. Zaigrala je mnogo bolje, pa je do trijumfa stigla sa ubedljivih 6-1 posle 130 minuta igre.