Peking: Jelena i Ana u osmini finala

Jelena Janković plasirala se u osminu finala turnira u Pekingu, pobedom nad Rumunkom Monikom Nikulesku sa 6:2, 6:1, posle jednog sata i 16 minuta igre.

Jankovićeva je protiv Nikulesku bila veoma ubedljiva. Od starta meča je nametnula svoj ritam, a protivnici je prepustila samo tri gema, od kojih su dva bila brejkovi u prvom setu. Na kraju, Jelena je imala skoro duplo više osvojenih poena od Rumunke i zasluženo je slavila.

Jelena će se u borbi za mesto u četvrtfinalu sastati sa Karlom Suares Navaro iz Španije, koja je dan ranije eliminisala četvrtu teniserku sveta Petru Kvitovu sa 6:3, 6:2.

Ana Ivanović  plasirala se takođe u treće kolo WTA turnira u Pekingu, pobedivši Amerikanku Varvaru Lepčenko sa 4 – 6 7 – 5 6 – 1 posle više od dva sata igre i velikog preokreta.

Lepčenkova,  naturalizovana Amerikanka, imala je vođstvo od 6 – 4, 5 – 4 i par meč lopti na svoj servis, koje nije iskoristila. Naša teniserka je najzad u desetom gemu drugog seta uspela da napravi brejk i izjednači rezultat, da bi  pri vođstvu od 6 – 5 napravila još jedan  za izjednačenje u setovima.

U trećem setu naša teniserka je silovito krenula. Prvom prilikom pravi brejk, a potom dolazi do prednosti od 3 – 0. Lepčenkova je do kraja meča uspela da osvoji samo jedan gem, a naša teniserka je sigurnom igrom mirno privela meč kraju.
U borbi za četvrtfinale, treće uzastopno u kineskoj prestonici, Ivanovićeva će se sastati sa  Rominom Oprandi.