Jelena u četvrtfinalu Čarlstona

Ajla Tomljanović nije uspela da iznenadi Jelenu Janković u trećem kolu WTA turnira u Čarlstonu. Srpkinja je slavila u dva seta, a hrvatska teniserka je jači otpor pružila samo u prvom setu.

Osma teniserka sveta i drugi nosilac Čarlstona Jelena Janković opravdala je ulogu favoritkinje u meču trećeg kola protiv Ajle Tomljanović. Posle jednog sata i 25 minuta igre, prošlogodišnja finalistkinja i pobednica ovog turnira iz 2007. godine slavila je sa 7-5, 6-1.

jelena jankovicPravi otpor 75. teniserka sveta pružila je samo u prvom setu. Jelena je odmah prokockala brejk koji je stekla u prvom gemu, ali je kod 3-3 drugi put oduzela servis Ajli. Jelena je potvrdila brejk spasivši 15-40, ali tu nije bio kraj neizvesnosti prvog seta. Kod 3-5 Tomljanović je na svom servisu izvukla tri vezane set-lopte (0-40), da bi potom oduzela servis Jankovićevoj i izjednačila na 5-5. Ali, od tog trenutka pa do kraja meča Jelena je osvojila osam od devet gemova.

U drugom setu, nekada prva teniserka sveta, bila je ubedljiva. Tek je kod 4-1 bila u problemima na svom servisu, ali je tada anulirala jedinu brejk loptu koju je Tomljanović imala u toj deonici. Sledeća protivnica Jeleni Janković biće Eženi Bušar koja je savladala Venus Vilijams posle tri seta.