Jelena sigurna u Rimu

Jelena Janković plasirala se u osminu finala masters turnira u Rimu pobedom nad slovačkom teniserkom Magdalenom Ribarikovom.

Jankovićeva je meč rešila u dva seta, rezultatom 6-4 7-6(2), i tako po četvrti put bila bolja od Slovakinje.

Jelena Janković RIM 2015
Naredna protivnica  biće joj prošlonedeljna osvajačica Madrida, Petra Kvitova iz Češke. Jelena i Petra su do sada igrale pet puta, prva dva meča dobila je Kvitova, naredna dva Jelena, a poslednji, ove sezone u Dohi, Jankovićeva je predala nakon jednog seta igre. Do sada nisu igrale na šljaci

JJ je dobro otvorila meč, oduzela servis protivnici već u prvog gemu ali je sredinom seta Ribarikova uspela da se vrati u igru. Novim brejkom u sedmom gemu Jankovićeva je obezbedila prednost koju nije ispuštala do kraja seta za konačnih 6-4

U drugom setu viđen je po jedan brejk na obe strane a Srpkinja je pokazala mentalnu snagu pošto se vratila u igru nakon što je Ribarikova povela sa 3-0 u gemovima. Ipak, Jelena je uspela da se vrati i izjednači. Spasila je dve set lopte na 5-6, a meč rešila u svoju korist u taj brejku, ubedljivo, sa 7-2.

Rim jeste Jelenin turnir, dva puta ga je osvajala, igrala je  finale tri puta, uz pregršt polufinala i četvrtfinala. Ipak, danas je očekuje veliki test protiv Petre Kvitove, a pririsak je tim veći što brani dosta bodova od prošle godine, kada je igrala polufinale.