Jelena poražena u Dohi, Janko u Buenos Airesu

Jelena Jankovič završila je učešće na WTA turniru u glavnom gradu Katara, Dohi u prvom kolu.

Jelena koja je morala da prođe tri kola kvalifikacija, poražena je na startu turnira od Anastasije Pavljučenkove iz Rusije.

Ruskinja je slavila u dva seta, posle 1 sata i 29 minuta igre rezultatom 6-1, 6-4.

Meč je prekidan dva puta zbog kiše, ali ni to nije pomoglo Jeleni da se vrati u meč. Pavljučenkova je prvi set ubedljivo osvojila sa dva brejka viška, dok joj je u drugom setu bio dovoljan jedan brejk da bi došla do pobede.

Naredna protivnica biće joj Dominika Cibulkova iz Slovačke, koja je kao treći nosilac bila slobodna na startu tunrira.

I Janko Tipsarević je poražen već u prvoj rundi ATP turnira u glavnom gradu Argentine, Buenos Airesu.

Bolji od Janka bio je Aleksandar Dolgopolov iz Ukrajine, u dva seta 6-3, 6-3.

Tipsarević, koji je dobio specijalnu pozivnicu organizatora za ovaj turnir nije imao šansi protiv Ukrajinca. Dolgopolov je sa ukupno tri brejka u meču, rutinski ostvario pobedu posle 1 sata i 12 minuta igre.

U drugom kolu čeka ga duel sa drugim nosiocem turnira, Pablom Kuevasom iz Urugvaja.