Jelena ponovo savladala Stivens

Jelena Janković postaje noćna mora za mladu Amerikanku Sloun Stivens protiv koje sada vodi sa 3-0 u međusobnim duelima. Naša teniserka je savladala Amerikanku prošle nedelje u Kanadi u tri seta, a ovoga puta na turniru u Sinsinatiju Jelena je bila bolja u dva seta rezultatom 7-6 (4), 6-4 posle dva sata i 10 minuta igre.

jelenaNakon što su obe napravile po jedan brejk u kasnoj fazi drugog seta, ovaj deo meča završen je u taj-brejku. Posle tri propuštene set lopte, Jankovićeva je četvrtu iskoristila i povela sa 1-0 u setovima osvojivši taj-brejk sa 7-4.

Drugi set započela je Jelena brejkom i povela sa 2-0. U narednih pet gemova obe su osvajale svoje servise, a onda je Stivens oduzela Jankovićevoj servis i izjednačila na 4-4. To je bilo sve što je uspela da uradi, jer Jelena u narednom gemu dolazi do novog brejka, a zatim servira za pobedu. Poslednji gem bio je dramatičan, Jelena je imala 40-0 i tri meč lopte, ali je Amerikanka uspela da dođe do izjednačenja. Imala je Stivens i nekoliko brejk lopti u tom gemu, ali se Jelena pribrala i iskoristila četvrtu meč loptu za plasma u četvrtfinale.

Protivnica Jeleni u četvrtfinalu biće prva teniserka sveta Serena Vilijams koja je sa 6-2, 6-2 dobila Flaviju Penetu.