Jelena pobedom startovala u Vuhanu

Jelena Janković odlično je započela turnir u Vuhanu, koji se premijerno igra ove sezone, pošto je na startu turnira sa 6-4, 6-4 savladala Kristinu Mekhejl i u 2. kolu igraće sa još jednom Amerikankom, Koko Vandevege.

jelenaMeč je počeo brejkom Jelene Janković, ali je Amerikanka uzvratila već u sledećem gemu i izjednačila na 1-1. U nastavku je prvo Amerikanka uspela da oduzme servis našoj teniserki, povede sa 4-2, da bi Jankovićeva uzvratila za 3-4, a potom i novim brejkom u devetom gemu povede sa 5-4, te materijalizuje stečeno za konačnih 6-4 u prvom setu.

Drugi set počeo je sa dva brejka Srpkinje u prva tri gema, ali je Kristina Mekhejl u četvrtom gemu uzvratila jedan i smanjila rezultat na 1-3. U daljem toku seta prvo je Jelena Janković napravila brejk za 5-2, zatim je Amerikanka smanjila brejkom, ali je to bilo sve, pa je teniserka iz Srbije osvojila i drugi period sa 6-4.