WTA Hertogenboš: Jelena u polufinalu singla i finalu dubla

jankovicJoš jednu sjajnu partiju pružila je Jelena Janković u četvrtfinalu turnira u Hertogenbošu. Jelena je sa 6-4, 6-1 savladala Aniku Bek za samo 72 minuta igre i tako zabeležila sigurnu pobedu i plasman u polufinale. Sve dosadašnje mečeve na ovom turniru Jelena je dobila u dva seta, a protivnica u polufinalu biće joj pobednica meča Kristina Mladenović – Belinda Benčić.

Susret je počeo bolje za Aniku Bek, koja je u trećem gemu oduzela servis Jeleni, a potom i povela sa 3-1. Srpkinja se tek tada budi, prvo vraća brejk za 3-3, a potom kada se možda očekivao i taj-brejk, Jankovićeva u desetom gemu preokreće rezultat i osvaja set sa 6-4. Naša igračica je u prvom delu imala dve brejk šanse, obe je iskoristila i tako uzela uvodni set.

Drugi set opet bolje počinje Nemica i pravi brejk već u prvom gemu. Međutim, od tada kao da je samo JJ na terenu. Srpska teniserka u narednom gemu uzvraća istom merom, a potom još dva puta oduzima servis rivalki i na kraju sasvim zasluženo osvaja set sa 6-1, te tako uspeva da se plsaira u polufinale WTA turnira u Holandiji.

Pored uspeha u singlu Jelena Janković igraće i u finalu dubla zajedno sa Anastasijom Pavljučenkovom. Njih dve su danas popodne trebalo da igraju polufinale protiv prvih nositeljiki, Mladenović i Baboš ali su one predale ovaj duel bez borbe. Tako će se u finalu sastati srpsko-ruski par i  tandem Muhamed/Zigemud koje su iznenadile druge nositeljice pobedivši ih u super taj-brejku.