Jelena novim preokretom do četvrtfinala Štutgarta

Baš kao i u meču Porsche Tennis Grand Prix 2014 - Day 21. kola, kada je napravila veliki preokret i spasila čak četiri meč lopte, Jelena Janković je i u meču osmine finala morala da pravi preokret. Posle izgubljenog prvog seta rezultatom 6-3, Jelena je dobila naredna dva sa 6-2, 6-3.

Jelena je loše započela meč, propustila je brejk lopte, dok je Peneta bila dosta sigurnija, manje je grešila i napravila je dva brejka za osvajanje prvog seta sa 6-3 za tačno 43 minuta igre. Jelena je mnogo bolje odigrala drugi set, koji je počela sa dva brejka za 3-0. Tu prednost sačuvala je do kraja seta, a napravila je još jedan brejk za 6-2.

Ono što je prikazala u drugom , Jelena je prenela i u treći set. Iskoristila je prilike za brejk, i sa dva brejka dobila set rezultatom 6-3. U borbi za polufinale igraće protiv svoje dubl partnerke Alise Klejbanove, koja je sa 6-2, 7-6 iznenadila Petru Kvitovu, treću nositeljicu turnira.