Jelena lako do 3. kola

Jelena Jankovic, Yvonne MeusburgerTačno 78 minuta trebalo je Jeleni Janković da se plasira u 3. kolo Indijan Velsa. Ona je sa 6-3, 6-1 savladala Austrijanku Ivon Mojsburger u 2. kolu Indijan Velsa.

Jelena je odlučujući brejk u prvom setu napravila u sedmom gemu, pošto je u četvrtom prokockala prednost koju je prethodno ostvarila na servis gem protivnice. Jelena je vođstvo od 4-3 potvrdila na svoj servis , a potom napravila još jedan brejk i dobila set sa 6-3.

Drugi set doneo je siguran servis obe teniserke u prva tri gema, obe su osvojile tek po poen na servis protivnice, da bi potom usledio možda i prelomni trenutak meča. Nakon maratonskog poena u kojem je Mojsburger ispustila 40-15 i još tri šanse da osvoji gem, Jankovićeva je stigla do brejk prilike koju nije ispustila, te je potom sigurnim servisom povela sa 4-1. To je definitivno dotuklo Austrijanku koja do kraja meča nije uzela nijedan gem, pa se Jankovićeva zasluženo našla u 3. kolu.