Jelena kroz tri seta u polufinale

Jelena Janković, Beijing 2013Jelena Janković ponovo je u tri seta trijumfovala na turniru prve kategorije u Pekingu. Nakon manjeg preokreta slavila je protiv češke teniserke Lucije Šafarove rezultatom 6-7(3) 6-4 6-4 za nešto više od dva sata igre.

Prvi set obilovao je odličnom igrom zbog čega ni jedna igračica nije uspela da slomi servis one druge, pa je set rešen u taj brejku. U njemu je Čehinja bila sigurnija i slavila sa 7-3.

U drugom setu viđeno je dosta brejk šansi a prva je koristi srpska teniserka, međutim, Čehinja brzo uzvraća. Greške su počele da se gomilaju kod Šafarove, što je Jankovićeva iskoristila i od 3-4 došla do 6-4 i izjednačenja u setovima.

Čehinja je u pauzi između setova iskoristila lekarski tajm aut. Izmeren joj je pritisak, a posle desetak minuta meč je nastavljen lako osvojenim gemovima na servis obe teniserke.

Treći set je bio sličan drugom. Nakon serije brejkova i 4-3 za Šafarovu, Jankovićeva vezuje tri gema i asom završava meč. Kraj meča je dočekao odličan tenis, kao iz prvog seta.

Ovo je bio osmi susret ove dve teniserke a šesta pobeda Jelene. Iako je Šafarova imala lošiju sezonu i ispala iz top 30, osvojila je 10 od poslednjih 11 mečeva uz jednu titulu. Nalazi se u odličnoj formi i tri seta nisu iznenađenje, iako je JJ u trećem kolu bez izgubljenog gema pobedila 15. teniserku sveta Karlu Suarez Navaro.

Naredna protivnica Jankovićevoj biće osvajačica nedavno završenog turnira u Tokiju, Petra Kvitova iz Češke.
Srpska teniserka je do sada dva puta igrala sa sedmom teniserkom sveta Kvitovom i oba puta izgubila. Prvi put u Lincu 2011, kada je Jelena ispustila vođstvo seta i brejka, i drugi put u finalu Fed kupa 2012, kada je Jelena takođe ispustila vođstvo od brejka u prvom setu i bila poražena rutinski u dva.