Jelena kroz dramu u četvrtfinalu

U trećem kolu turnira u Sinsinatiju,  Jelena Janković je i po treći put trijumfovala  u tri seta nad nekom od  top 25 teniserki na svom putu, 30 minuta nakon što je meč otišao u treći sat igranja, i izborila svoje treće četvrtfinale na ovom Mastersu!

Ona je sa 2-1 u setovima, nakon preokreta savladala Amerikanku Sloun Stivens, rezultatom 3-6 7-5 7-5.

jelena sinsinatiPrvi set trajao je 35 minuta, a Amerikanka je već u prvom gemu došla do brejka. Još jednom je oduzela Jeleni servis za vođstvo od 4-1, a u osmom gemu Jankovićeva uspeva da vrati jedan brejk i smanji prednost Stivensove na 5-3. Nakon toga je Stivens došla do još jednog gema na servis Jelene, što je bilo dovoljno za pobedu u ovom delu meča, 6-3.

U drugom delu meča videli smo čak sedam brejkova, a Jelena je uspela da izjednači rezultat na 1-1 u setovima. Oduzela je Amerikanki servis već u prvom gemu, ali ga je do 2-2 Stivensova vratila. Do 5-5 smo videli još dve razmene brejkova, a onda je Jankovićeva došla do konačnog za vođstvo od 6-5. Servirala je za izjednačenje, i uspela da konačan rezultat dovede do 1-1.

Treći set bio je najneizvesniji. Jelena je skoro sve vreme bila u prednosti koju je Sloun stizala. Do 4-4 Jankovićeva je napravila tri brejka, koja je Stivensova vraćala već u narednom gemu. Onda je Amerikanka uspela da osvoji gem na svoj servis i pređe u vođstvo od 5-4, ali je Jelena izjednačila. Došla je do brejka za 6-5, a zatim servirala za pobedu i iskoristila drugu meč loptu.

U četvrtfinalu čeka je Italijanka  Roberta Vinči koja je pobedila svoju sunarodnicu Saru Erani u okviru meča osmine finala, i to u dva seta.
JJ i Vinči sastajale su se šest puta a srpska teniserka vodi 4-2. Jelena je dobila poslednji duel, a Vinči svoja dva pre toga. Ovo će istovremeno biti i bitka za 11. mesto na WTA listi kao i šansa da se opstane u igri za top 10.

Već ovim rezultatom, i povlačenjem Marion Bartoli,  Jelena je obezbedila da bude 12. nosilac na US Openu.