Jelena kroz dramu prebrodila prvu prepreku

Jelena Janković uspela je posle velike borbe da obezbedi 2. kolo Vimbldona. Ona je na startu takmičenja nakon tri seta pobedila Jelenu Vesnunu sa 6-4, 3-6, 10-8. Činilo se da je Jelena na dobrom putu da se domogne drugog kola Vimbldona, ali je nakon dobijenog prvog seta srpska teniserka stala, Vesnina preuzela stvari u svoje ruke i domogla se trećeg seta. Posle drame i nekoliko preokreta Jankovićeva je posle dva sata i 45 minuta iskoristila meč loptu za prolazak u narednu rundu. jelenaJankovićeva je bez mnogo problema dobila prvi set, ali je u drugom već u drugom gemu ostala bez servis gema i do kraja nije uspela da se vrati, pa je odluka pala posle trećeg seta. U odlučujućem delu igre je posle izgubljenog servisa imala šansu momentalno da uzvrati ribrejkom, Vodila je na servis Vesnine 40-15, ali je prokockala dve prilike. Na sreću, grešku je ispravila kada joj se ukazala naredna šansa.

Povela je 40-0, a onda kao po navici, ponovo se igrala sa živcima navijača. Malo je nedostajalo da se Vesnina vrati u život, ali je Srpkinja ipak realizovala treću brejk loptu (4-4). Potom je pri vođstvu 6-5 i na servis protivnice povela 30-0, ali nije imala snage da joj zada poslednji udarac. U nastavku se igralo na razliku, a Jankovića je tek nakon 18 odigranih gemova uspela da slomi otpor Ruskinje i dobije meč. U narednom kolu sastaće se sa još jednom Ruskinjom, Jevgenijom Rodinom koja je izbacila Loru Robson.