Jelena Janković zaustavljena u četvrtfinalu Luksemburga

jankovicSrpska teniserka Jelena Janković izgubila je u četvrtfinalu WTA turnira u Luksemburgu. Bolja od 22.teniserke sveta bila je Misaki Doi iz Japana, koja zauzima 92.poziciju na WTA listi. Doi je nakon sat i po vremena igre slavila u dva seta sa 7-6, 7-5. Time je prekinuta Jelenina serija od sedam uzastopnih trijumfa, pošto je prethodno osvojila titulu u Hong Kongu.

U prvom setu Jankovićeva je imala brejk viška, vodila je sa 4-2, ali je Doi uspela da vrati izgubjeni brejk i izjednači na 4-4. Potom su teniserke čuvale svoje servis gemove i tako se ušlo u taj-brejk. Japanka je već na startu stekla prednos, ubrzo je uvećala na 5-2, da bi sigurnom igrom sa 7-4 osvojila taj-brejk a time i uvodni set. U drugom setu videli smo mnogo više prilika za brejk – srpska teniserka gubila je 2-4, uspela je da se vrati, ali je od rezultata 5-5 uzela samo tri poena.