Jelena Janković u osmini finala Štutgarta

jelena jankovic  Jelena Janković plasirala se u drugo kolo Premier turnira u Štutgartu (turnir druge kategorije), pobedom nad Australijankom Samantom Stosur sa 6-4 6-4,. Meč je trajao sat i 37 minuta igre.

Jeleni je to bila prva pobeda nad jednom teniserkom među prvih deset na svetu na šljaci još od turnira u Rimu 2010. godine. Takođe, tek treća na bilo kojoj podlozi od tad. A sva tri puta, to jr bilo protiv Stosur.

Jelena je odigrala odličan prvi set protiv Stosurove, koji je osvojila zahvaljujući jednom brejku. Jedinu brejk priliku Stosurova ju je imala kada je Jankovićeva servirala za set, ali se srpska teniserka odbranila i osvojila ga sa 6-4

Jelena je popravila svoj skor sa Stosurovom na 6-2 i 1-1 na šljaci. Jedini prethodni na ovoj podlozi susret bio je polufinale Rolan Garosa koji je  Samanta dominantno dobila.

U nastavku je viđena ista slika, Jelena je kontrolisala rezultat, rano je došla do brejka, i uspela da ga sačuva. Iako je srpska teniserka imala prilike za brejk na 3-1 4-2 i 5-3, Australijanka je ipak odolevala ali nije uspela da ugrozi Jelenin servis. Tako je JJ došla do vredne pobede i drugog kola.

U osmini finala, Jelena će igrati sa domaćom teniserkom Sabinom Lisicki, koja je sa 6:3, 6:4, pobedila kvalifikantkinju Nastasju Burnet iz Italije.