Jelena Janković u finalu Guangdžoua

Jelena Janković plasirala se u svoje 34. WTA finale na turniru Internacional kategorijeu Guangdžou.JJ GUANGZHOU 2015 JELENA JANKOVIĆ

Pobedom nad belgijskom teniserkom Janinom Vikmajer, Jelena Janković obezbedila je plasman u svoje treće finale ove sezone. Meč je rešen nakon dva sata i  osamnaest minuta igre, rezultatom 6-3, 2-6, 7-5 za srpsku teniserku.

Prvi set je rešen jednim brejkom, koji je Jelena napravila u šetom gemu meča. Ostali gemovi su prošli mirno, sigurnim servisima teniserki,  pogotovo  Jelenini. Osim jednog gema u kom je Jelena spasila dve brejk lopte, ostale je dobijala veoma ubedljivo, izgubivši samo tri poena.
Drugi set je počeo dobro po Jankovićevu, povela je 2-1, uz brejk, a onda su usledili problemi sa rukom, koji su srpsku teniserku izbacili iz ritma potpuno. Šampionka Tokija, Vikmajerova,   je osvojila narednih pet gemova, a samim tim i set.
U trećem setu je delovalo da se Jelena vratila, povela je 2-0, zatim spašavala brejk lopte u oba naredna servis gema, ali ipak održala vođstvo, za 4-2. U svom četvrtom servis gemu seta nije uspela da spase brejk lopte, i Belgijanka ubrzo preokreće rezultat na 5-4 u svoju korist, i čak dolazi do meč lopte, koju Jelena spašava dobrim servisom. U narednom gemu Vikmajerova je povela 40-0, ali gubi gem. Slično je bilo i na servis Jankovićeve. Belgijanka je imala dve vezane brejk lopte, ali ih Jelena spašava svojim najvećim oružjem u poslednje vreme – dobrim servisima. Osvojivši poslednjih pet poena, Jelena osvaja i set i meč.

U finalu, čekaće bolju iz duela Erani-Alertova. Protiv Erani ima odnos pobeda i poraza 1-3, a izgubila je 6 setova u nizu od Italijanke i jedina pobeda bila je u tri tesna seta još 2010. godine. Protiv Alertove nije igrala.

Ove sezone, Jelena Janković je igrala finale Mastersa u Indijan Velsu i osvojila čelendžer u Nančangu. U Guangdžou će pokušati da izbori svoju 14. WTA titulu.