Jelena Janković u četvrtfinalu dubla

Jelena Janković je nakon neslavnog rezultata u singlu uspela da se plasira u četvrtfinale dubla na turniru u Istanbulu. Ona je zajedno sa domačom takmičarkom Čaglom Bujukakčaj savladala druge nosioce iz Rusije Gasparjan/Panova sa 6-4, 6-3. Protivnice u borbi za polufinale biće im Turkinje Sezer i Aksu koje su dobile WC za ovaj turnir.jelena-jankovic-65924324Duel je počeo sigurnim servisima sa svih strana, a Jelena i Čagla su u trećem i petom gemu došle do brejk šansi, ali ih nisu iskoristile. Kada se razrešenje ovog seta očekivalo u taj-brejku Srpkinja i Turkinja su u desetom gemu iskoristile drugu brejk priliku i sa 6-4 su osvojile ovaj deo igre.

U drugom setu prava četiri gema obilovala su brejk prilikama, ali brejka nigde nije bilo, te je svaka igračica uspela da sačuva svoj servis za 2-2. U nastavku su Janković i Bujukakčaj u osmom gemu došle do ključne prednosti, oduzele su servis rivalkama, a potom su i potvrdile stečeno za konačnih 6-3.