Jelena ispustila titulu

Fianle Indijan Velsa: Jelena Janković – Simona Halep 6-2, 5-7, 4-6…

Imala je Jelena Janković veliku šansu da nakon skoro dve godine ponovo osvoji neku WTA titulu, ali je poklekla u samoj završnici meča. Set i brejk prednosti, te nekoliko servisa za meč nisu bili dovoljni Jeleni da drugi put u karijeri trijumfuje u Indijan Velsu. Simona Halep je sa 2-6, 7-5, 6-4 došla do pobede i od ponedeljka će biti prva na rejs listi. Jeste da je ovo fenomenalan rezultat za Jankovićevu imajući u vidu da joj je početak sezone bio očajan, ali način na koji je izgubila gotovo osvojenu titulu trebalo bi da je zabrine. Ipak, na novoj listi naćiće se na 17. poziciji.

jelena jankovich

Duel je počeo sjajno za Jelenu, napravila je brejk na samom startu, ali joj je Simona Halep uzvratila već u narednom gemu i izjednačila na 1-1. U narednih nekoliko gemova brejkova nije bilo, a onda je Srpkinja u petom gemu opet oduzela servis Rumunki, zatim je potvrdila stečeno i došla do 4-2. Već sledeći gem doneo je novi brejk za Jelenu Janković, prednost od 5-2, koju je naša teniserka potvrdila još jednom i osvojila prvi deo igre rezultatom 6-2.

Drugi set počeo je sigurnim servisima sa obe strane, a onda je JJ nastavila u istom ritmu kao i u prvom delu igre i napravila brejk za 2-1, a potom ga i materijalizovala za 3-1.Rumunka je uspela da izjednači na 3-3, ali je Jelena već u sledećem gemu ponovo oduzela protivnici servis i došla do 4-3, da bi u osmom gemu Simona Halep uzvratila istom merom i izjedančila 4-4. Deveti gem donosi opet neizvesnost, novi brejk Jelene za prednost od 5-4 i servis za titulu u narednom gemu, ali opet ništa, Simona se vraća i dolazi do novog izjedančenja. U naredna dva gema Halepova je odigrala fantastično, uspela je prva da osvoji nekoliko gemova zaredom i osvojila je drugi period rezultatom 7-5.

Treći set počeo je sigurnim servisima, zatim se nastavio sa po jednim brejkom na obe strane, da bi u petom gemu Jelena Janković novim oduzetim servisom došla do prednosti od 3-2, ali kao po običaju nije iskoristila svoj servis i Rumunka je ponovo izjednačila 3-3. Opet je Halepova bila ta koja je vezala dva gema, povela je sa 5-3 i servirala za meč, ali je onda JJ uzvratila oduzimanjem servisa i smanjila je rezultat na 4-5, uz servis za izjednačenje. Srpkinja, kao u većem delu meča nije servirala kako valja, a Simona je to iskoristila i postavila konačnih 6-4 u trećem setu.