Jelena ispustila Pavljučenkovu

jelena jankovicPo ko zna koji put u svojoj karijeri, Jelena Janković odigrala je dramatičan meč i po ko zna koji put nije dovršila posao i pobedila. U 2.kolu Madrida, sa 6-2, 5-7, 7-6 (3) slavila je Anastasija Pavljučenkova.

Ruskinja je bolje ušla u meč, otvorila ga brejkom, a kada je spasila dve brejk šanse sredinom seta, stigla je do još jednog brejka i do seta.
Kada je na 4-4 u drugom setu Pavljučenkova stigla do dve brejk lopte, svi su videli kraj meča. Tada je JJ sa dva servisa otvorila teren za dva vinera bekhendom i spas u meču. Ruskinja se mučila sa servisom, već je tada stigla do dvocifrenog broja duplih grešaka, a zatim je izgubila set.

Nastavila je Jelena u dobrom ritmu, povela 4-1 u trećem setu i tada je pustila meč, kao da je želela da Ruskinja izgubi meč, a ne da ga ona sama reši. Pavljučenkova je sa par spektakularnih vinera podigla samopouzdanje i na 6-5 servirala za trijumf. Duplim greškama gubi servis, a u taj brejku dolazi do 4-0, što Jelena nije nadoknadila za poraz od 7-3 u taj brejku.

Jelena je pokazala opet veliku nervozu i negativnu energiju, pre svega zbog kasnog termina meča. Propustila je priliku za bodove, jer nije branila nijedan, a u Rimu i Rolan Garosu koji slede brani dva četvrtfinala.

Pavljučenkova sutra oko 17 časova igra protiv Ane Ivanović šesti put, a Ana je u svih pet mečeva odnosila pobedu.