Jelena ispala sa USO

Jelena Janković  propustila je veliku šansu da napravi dobar rezultat na USO, jer je ona bila najbolje rangirana teniserka u donjem delu žreba, pa se očekivalo da stigne do finala. Međutim, srpska tensierka zaustavljena je već u osmini finala i to od Belinde Benčič rezultatom 7-6, 6-3.

jelenaTrenutno deseta teniserka sveta vodila je sa 5-4 u prvom setu i servirala je za osvajanje prve deonice, ali je dozvolila brejk mladoj Švajcarkinji (17 g.). Međutim, u jedanaestom gemu Jelena ponovo pravi brejk i kod 6-5 ponovo ima priliku da servira za set. Ali, propušta i tu šansu, pa gubi set u taj-brejku sa 8-6.

U drugom setu Švajcarkinja je potpuno dominirala i dobila je taj deo igre sa 6-3 i tako se prvi put plasirala u četvrtfinale jednog gren slema. Njena naredna rivalka biće Šuaj Peng koja je u dva seta savladala Luciju Šafaržovu.