Jelena ekspresno protiv Morite

jelenaSamo 58 minuta trebalo je Jeleni Janković da se plasira u 3. kolo Australijan opena. Srpska teniserka je deklasirala Ajumi Moritu sa 6-2, 6-0.

Meč je počeo razmenom brejkova na obe strane, ali od tog trenutka Jelena podiže nivo igre i sa još dva brejka dobija prvi set za 29 minuta. Između setova Morita je tražila medicinski tajm aut, ali ni to joj nije pomoglo jer je u istom ritmu Jelena nastavila i u drugom setu. Bila je sigurna na svoje servise, a iskoristila je svaku priliku za brejk i lagano stigla do trijumfa.

Impresivnih 9 as udaraca je nešto što gotovo nikad ne viđamo pored Jeleninog imena, a i odnos vinera i neiznuđenih grešaka je  više nego dobar : 25 vinera i 14 neiznuđenih grešaka.

Ovom pobedom Jelena je odbranila 3.kolo u kom je poražena prošle godine, a za plasman u 4.kolo igraće protiv Kurumi Nare, koja je iznenadila Magdalenu Ribarikovu i dobila je 6-4, 6-3. U jedinom duelu ove dve teniserke, na prošlom US Open-u, Jelena je pobedila u dva tesna seta, 6-4, 7-6 (5 ).

Ovo će Jeleni u tri meča na Australian Open-u, biti treći protiv igračica iz Japana, nakon Doi i danas Morite.