Jelena do finala preko Konjuh

Jelena Janković imaće priliku da odbrani titulu u Guangdžou, nakon što je u polufinalu u dva teška i tesna seta savladala četvrtfinalistkinju skoro odigranog US Open-a, Anu Konjuh. Rezultat je bio 7-5, 7-6(7).

jelena-jankovic-2016-guangzhouJelena je lepo ušla u meč, povela 4-1, ali je onda Konjuh vratila brejk pa se igralo gem za gem, da bi par brzih grešaka u finišu seta Konjuh omogućilo Jeleni da dođe do uvodnog seta.

Odmah se Konjuh resetovala, došla do brejka na startu drugog seta, onda do još jednog, pa je JJ krenula u preokret. Smanjila je na 5-3, onda u desetom gemu stigla do novog brejka, a u nastavku su igračice osvojile servise i ušlo se u taj brejk. Jelena je povela 3-1, pa Ana 5-3 da bi poslednji udarac zadala Jelena, spasivši dve set lopte pa je na svoj servis stigla do pobede, nakon skoro dva sata igre.

U finalu će igrati sa boljom iz meča Kontavei – Curenko, a kasnije će na teren kako bi odigrala polufinale dubla, u paru sa legendarnom Martinom Hingis.