Jelena bolja od Aleksandre u srpskom derbiju

Srpske teniserke Jelena Janković i Aleksandra Krunić odigrale su danas jedna protiv druge meč osmine finala na turniru u Hong Kongu.

Aleksandra je do drugog kola došla bez izgubljenog seta u tri meča kvalifikacija i glavnog žreba, a Jelena je podjednako ubedljiva bila u prvoj rundi i startovala odbranu titule.
Ovo je bio prvi susret ove naše dve teniserke, a Jankovićeva je izašla kao pobednik, nakon dva seta, rezultatom 6-4, 6-3.

Meč je počeo veoma ubedljivo sa obe strane, sigurno su držale servise obe, a prva je do brejk lopte došla Aleksandra, u šestom gemu, pri vođstvu od 3-2, ali nije uspela da je iskoristi. Nakon što je sedmi gem dobila bez izgubljenog poena, delovalo je da je možda u blagoj prednosti da set usmeri u svoju korist, ipak, Jelena je zaigrala bolje i osvojila 12 od narednih 13 poena, što joj je donelo naredna tri gema, i set za 6-4.

Drugi set je počeo sasvim suprotno od prvog – neizvesnim i teškim gemovima, a prva četiri su bili brejkovi. Međutim, opet se desio sličan scenario nakon što je Krunićeva povela 3-2. Jankovićeva je bila sigurnija i osvojila preostala četiri gema u setu, time i meču, usput spasivši dve brejk lopte za izjednačenje u osmom gemu, za konačnih 6-3.

jelena-aleksandra

Fed kup koleginicama je nakon uzbudljivog meča jedino preostalo da se sa osmehom pozdrave na mreži uz jedan duži zagrljaj koji je pokazao koliko poštuju i vole jedna drugu.

Naredna protivnica Jeleni će biti bolja iz duela Alize Korne – Venus Vilijams. Zanimljivo je da su prošle godine Francuskinja i Amerikanka igrale u četvrtfinalu ovog turnira i da je pobednica tj Vilijamsova, igrala protiv Jelene u narednoj rundi, kada je Jelena pobedila i izborila finale.
Mi se nadamo da će se istorija ponoviti…