Jelena bez četvrtfinala Birmingema

Porazom Jelene Janković Srbija je ostala bez predstavnika na turniru u Birmingemu. Već na startu takmičenje je završila Bojana Jovanovski, dok su juče u 2. kolu poražene Ana Ivanović i Aleksandra Krunić. Najdalje je stigla Jelena, ali je u osmini finala izgubila od Anželik Kerber. Nemica je slavila sa 6-4, 6-2 posle 70 minuta igre i u četvrtfinalu će igrati sa Čehinjom Katerinom Sinjakovom. jelenaMeč je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a onda je u šestom gemu prvog dela igre prva pripretila Srpkinja. Kerber se tada suočavala sa četiri brejk prilike, igralo se dugo, ali je nekako uspela da sačuva svoj servis, što joj je dalo snage za nastavak. U narednih nekoliko gemova nije bilo prilika ni na jednoj starni, a onda je u samom finišu seta, u devetom gemu Nemica došla do 0-40, iskoristila je prvu brejk šansu, a potom je i potvrdila stečeno za konačnih 6-4.

U drugom setu je Kerber igrala mnogo bolje. Uspela je već u prvom gemu da napravi brejk, potom sačuva stečeno, a onda u petom učini isto, za velikih 4-1. Jelena Janković nije imala ni jednu priliku da uzvrati, pa je protivnica lako postavila konačnih 6-2 u drugom delu igre.