Jankovićeva ubedljiva na startu, poraz Lajovića

Jelena Janković uspešno je startovala na turniru u Indijan Velsu, pošto je u drugom kolu bila bolja od Nemice Karine Vitheft rezultatom 6-1, 6-3.
Jankovićeva, koja je kao 19. nosilac turnira bila slobodna u prvom kolu, očekivano nije imala problema i lako je izašla na kraj sa Nemicom. U prvom setu Jelena vrlo brzo dolazi do duplog brejka i vođstva od 4-0 i novim brejkom u sedmom gemu dolazi do vođstva u setovima. U drugom setu viđena je malo veća borba, Jelena gubi svoj servis na startu ali onda vezuje četiri gema zaredom i lako privodi meč kraju, za konačnih 6-3. U narednom kolu Jelena igra protiv domaće teniserke Koko Vandevej, koja je pobedila 16. favorita turnira Svetlanu Kuznjecovu sa 6-4, 6-3.

12565516_450893995094204_1012933140219671492_n
U noći između četvrtka i petka meč prvog kola igrao je Dušan Lajović i doživeo poraz od kvalifikanta Rajana Harisona 3-6, 6-7. Dušan je prvi došao do brejka u meču i poveo 2-1 ali do kraja seta je osvojio još samo jedan gem. U drugom setu nije bilo brejka, pa je odluka pala u taj brejku koji je bolje otvorio domaći teniser i nakon toga lako priveo meč kraju. Za Anu, Novaka i Viktora turnir počinje u noći između subote i nedelje. Anina protivnica je Italijanka Kamila Đorđi, Novak na startu čeka pobednika duela Gabašvili – Fratanđelo dok Viktor igra protiv Argentinca Leonarda Majera.