Janko završio takmičenje u Bukureštu

janko-tipsarevic-australijan-open-1358164057-253073  Prvi nosilac na ATP turniru u Bukureštu (šljaka,  serija 250), Janko Tipsarević poražen je u četvrtfinalu od Španca Giljerma Garsije-Lopeza.

Lopez je bio bolji u tri seta rezultatom 6:3, 3:6, 6:4 posle 2 sata i 38 minuta vrhunske igre.

U prvom setu Lopez je tri puta pravio brejk i zasluženo osvojio set sa 6-3. Od prvog poena drugog seta povela se velika borba, oba tenisera su pretila na servis protivnika. U četvrtom gemu Janko je stigao do brejka koji mu je bio dovoljan za set. Spasio je Tipsarević četiri brejk lopte i došao do izjednačenja.

U trećem, odlučujućem setu,  teniseri su imali brejk prilike, ali niko nije uspeo da napravi brejk sve do rezltata 5-4 za Španca kada Lopez dolazi do dve meč lopte. Koristi već prvu i zasluženo prolazi u polufinale turnira.

Ovo je bio drugi međusobni okršaj dva tenisera i druga pobeda Španca koji je slavio 2009. godine na turniru u Istbornu (trava). Rezultat je bio 2:1 (6:4, 3:6, 6:3).

Janko nije uspeo da napravi potpuni preokret na ovom meču, pa je tako nastavio seriju slabih rezultata u 2013. godini.