Janko završio posao

Prema očekivanjima, Srbija se bez većih problema našla u četvrtfinalu ovogodišnjeg Dejvis kupa. Janko Tipsarević je u tri seta savladao čvrstog i nezgodnog Ridersteda i tako doneo radost publici u Čairu i treći odlučujući bod.

Rezultat 6-2 7-6(5) 7-5 dovoljno govori o tome kako se igralo u ovom meču. Janko je iskorsitio nešto slabiji start protivnika i lagano dobio set, ali je u preostala dva morao da strpljivo sakuplja svoje servis gemove i čeka pad u igri protivnika da bi napravio brejk. U drugom setu je morao da igra taj brejk, dok je u trećem, odlučujućem, iskoristio tek treću meč loptu.

Do kraja dana je ostala formalnost, meč između Lajovića i Prpića, koji će se igrati u dva seta. Srbija će u četvrtfinalu imati težak posao, Češku ali ovoga puta kao domaćina. Standardna kombinacija Štepanek i Berdih, lagano je izašla na kraj sa Italijom i biće tvrd orah, pogotovu ako se opet bude igralo bez Novaka. Sa Novakom se zna ko je favorit.

Pored Srbije i Austrija je pobedom Melcera protiv Bogomolova, obezbedila plasman u naredno kolo, gde će gostovati Španiji. Amerikanci su dokusurili Švajcarce, sa još dve pobede, Herisona i Iznera protiv Lamera i Kjudinelija. Njihov protivnik u narednosj rundi biće, pobednik meča Kanada – Francuska, koji će se znati kasno večeras.