Janko Tipsarević

Janko Tipsarević
Janko Datum rođenja: 22.06.1984
Mesto rođenja: Beograd
Mesto boravka: Beograd
Visina: 180 cm
Težina: 83 kg
Igra: Desnom rukom (dv.bek.)
Najbolji plasman-singl: 8 (2.4.2012)
Najbolji plasman-dubl: 46 (25.4.2011)
Najbolji plasman-juniorski: 1 (8.1.2001)
ATP finala/titule-singl: 11/4
ATP finala/titule-dubl: 3/1
ATP CH-titule 15
ITF titule: 3
Trener: Dirk Hordorff
Oprema:  Fila
Reket:  Tecnifibre
Omiljena podloga:  Tvrda, šljaka
Zvanična prezentacija: Web stranica
Društvene mreže: FacebookTwitter
……………………..

Godina 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 Pb-Pr
Grend slem turniri
 Australian Open 2R 2R 1R 3R 2R 2R 2R 3R 4R 12–9
 Rolan Garos 1R 2R 1R 3R 1R 3R 1R 3R 4R 10–9
 Vimbldon 1R 3R 1R 4R 4R 2R 1R 1R 3R 11–9
 US open 1R 1R 1R 2R 1R 1R 3R ČF  ČF 7–8
Pob–por na g. s. 0–0 0–0 0–1 0–3 4–4 1–3 6–4 5–4 4–4 3–4 7–4 11–4 3-1  44–36
Završni turnir sezone
Tenis masters kup logo.jpg Masters kup GF GF 1–4
Olimpijske igre
 Letnje olimpijske igre NO NO 2R NO 3R 3-2
Reprezentacija
Davis Cup.jpg Dejvis kup G2 G2 G2 G1 G1 PO PO 1R 1R P PF ČF 32–13
ATP Masters 1000 
 Indijan Vels 2R 3R 1R 1R 2R 2R 3R 2R 5–8
 Majami 2R ČF 3R 2R 4R ČF 4R 15–7
 Monte Karlo 3R 2R 1R 3R  2R 4–5
 Madrid KV 1R PF 1R 3–3
 Rim KV 1R 2R 1R 2R 1–4
 Kanada 1R 1R PF  PF 4–3
 Sinsinati 1R 2R 2R 1–2
 Šangaj (Madrid) 2R 1R 3R 1–2
 Pariz 1R 2R 1R 3R  ČF 2–4
 Hamburg 3R (Madrid) 2–1
Pob–por na m. t. 0–0 0–0 0–0 0–0 0–0 1–2 4–3 8–8 4–5 1–5 10–7 8–5 2-4  44–43
Statistika karijere
Odigranih turnira 0 0 2 5 14 17 22 24 24 22 27 22 10 200
Osvojene titule 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 1  1 4
Finala 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 3 2 0 7
Ukupno pobede–porazi 2–0 1–1 5–4 5–7 11–15 10–20 19–22 26–21 30–25 25–23 54–26 53–21 11-10 256–202
Procenat pobeda 100% 50% 56% 42% 42% 33% 46% 55% 55% 52% 68% 72% 52,38% 55.90%
Plasman na kraju godine 636 183 161 117 139 64 52 49 38 49 9 36 #

 

Titule u singlu
2013 Chennai (H)
2012 Stuttgart Outdoor (CL);
2011 Kuala Lumpur (IH); Moscow (IH);
2009 Mons Challenger (IH);
2007 Zagreb Challenger (CL);
2006 Belgrade Challenger (IC); Samarkand Challenger (CL); Bukhara Challenger (H); Mons Challenger (IH);
2004 Ostrava Challenger (CL); Belo Horizonte Challenger (H);
2003 Zell Challenger (CL); Torrance Challenger (H);
2002 Mexico F2 Futures (H); Mexico F18 Futures (H);
2001 Yugoslavia F2 Futures (CL);
Titule u dublu
2012 Chennai (H) – w/L. PAES;
2008 Sunrise Challenger (H) – w/D. VEMIC;
2005 Napoli Challenger (CL) – w/J. VACEK;
2004 Furth Challenger (CL) – w/A. GARCIA; Weiden Challenger (CL) – w/L. ZOVKO;

Pojedinačno: 33 (19-14)
ATP250: 11 (4-7)
Datum Turnir Podloga Protivnik Rezultat
25–10–2009  Moscow Tvrda (i)  Mikhail Youzhny 7–6(7–5), 0–6, 4–6
19–06–2010 Netherlands Hertogenbosch Trava  Sergiy Stakhovsky 3–6, 0–6
27–02–2011 USA Delray Beach Tvrda  Juan Martín del Potro 4–6, 4–6
18–06–2011 United Kingdom Eastbourne Trava  Andreas Seppi 6–7(5–7), 6–3, 3–5 ret.
02–10–2011 Malaysia Kuala Lumpur Tvrda (i)  Marcos Baghdatis 6–4, 7–5
23–10–2011 Moscow Tvrda (i)  Viktor Troicki 6–4, 6–2
30–10–2011 Saint Petersburg Tvrda (i)  Marin Čilić 3–6, 6–3, 2–6
08–01–2012  Chennai Tvrda  Milos Raonic 7–6(4), 6–7(4), 6–7(4)
15–07–2012 Germany Stuttgart Šljaka  Juan Mónaco 6–4, 5–7, 6–3
22–07–2012 Switzerland Gstaad Šljaka  Thomaz Bellucci 7–6(8–6), 4–6, 2–6
06–01–2013  Chennai Tvrda  Roberto Bautista-Agut 3–6, 6–1, 6–3
CH: 19 (15-4)
30–06–2003 Germany Zell (25k) Šljaka Norway Jan Frode Andersen 7–6(1), 5–7, 6–4
20–10–2003 USA Torrance (50k) Tvrda USA Zack Fleishman 6–4, 6–4
03–05–2004 Czech Republic Ostrava (25k) Šljaka Australia Peter Luczak 6–3, 7–6(5)
10–05–2004 Slovakia Kosice (25k) Šljaka Australia Peter Luczak 5–7, 5–7
07–06–2004 Germany Weiden (25k) Šljaka Czech Republic Tomas Berdych 3–6, 3–6
26–07–2004 Brazil Belo Horizonte (25k) Tvrda Brazil Ricardo Mello 6–4, 5–7, 6–4
02–08–2004 Brazil Gramado (25k) Tvrda Brazil Ricardo Mello 6–2, 5–7, 4–6
13–02–2006 Serbia and Montenegro Beograd (100k) Tepih (i) Czech Republic Tomas Cakl 6–4, 4–1, ret.
08–05–2006 Germany Dresden (25k) Šljaka Germany Simon Greul 6–7(2), 2–6
14–08–2006 Uzbekistan Samarkand (25k) Šljaka France Edouard Roger-Vasselin 6–3, 6–2
21–08–2006 Uzbekistan Bukhara (25k) Tvrda India Rohan Bopanna 6–2, 6–4
02–10–2006 Belgium Mons (125k +H) Tvrda (i) United Kingdom Alex Bogdanovic 6–4, 1–6, 6–2
14–05–2007 Croatia Zagreb (75k) Šljaka Brazil Julio Silva 3–6, 6–3, 6–3
05–10–2009 Belgium Mons (125k +H) Tvrda (i) Ukraine Sergiy Stakhovsky 7–6(4), 6–3
08–08–2016 China Qingdao (125k) Šljaka Spain Ruben Ramirez Hidalgo 1–6, 7–5, 6–1
02–01–2017 Thailand Bangok (50k) Tvrda Slovenia Blaž Kavčić 6–3, 7–6(1)
09–01–2017 Thailand Bangkok-2 (50k) Tvrda China Zhe Li 6–2, 6–3
17–04–2017 China Qingdao (100k) Šljaka Germany Oscar Otte 6–3, 7–6(9)
24–04–2017 China Anning (150k) Šljaka France Quentin Halys 6–7(5), 6–3, 6–4
ITF: 6 (3-3)
21–05–2001 Beograd Šljaka Spain Ruben Ramirez Hidalgo 6–2, 4–6, 6–3
28–05–2001 Beograd-2 Šljaka Spain Ruben Ramirez Hidalgo 3–6, 5–7
04–03–2002 Mexico Guadalajara (15k) Šljaka Argentina Juan Pablo Brzezicki 3–6, 4–6
11–03–2002 Mexico Mexico City (15k) Tvrda Mexico Alejandro Hernandez 7–5, 7–6(4)
15–04–2002 Greece Kalamata (15k) Tvrda Slovakia Karol Beck 1–6, 4–6
11–11–2002 Mexico Leon Tvrda Lazaro Navarro-Batles 6–1, 6–3
Parovi: 4 (1-3)
Datum Turnir Podloga Partner Protivnici Rezultat
ATP 250 3 (1-2)
10–01–2010 Chennai Tvrda  Lu Yen-Hsun  Marcel Granollers
 Santiago Ventura
5–7, 2–6
24–10–2010  Moscow Tvrda  Viktor Troicki  Igor Kunitsyn
 Dmitry Tursunov
6–7(6–8), 3–6
08–01–2012 Chennai Tvrda  Leander Paes  Jonathan Erlich
 Andy Ram
6–4, 6–4
ATP 1000 1 (0-1)      
20–05–2012 Rome Šljaka  Łukasz Kubot  Marcel Granollers
 Marc López
3–6, 2–6
ATP CH 8 (4-4)
Datum Turnir Podloga Partner Protivnici Rezultat
30–09–2002 Uzbekistan Bukhara (25k) Tvrda Germany Jan Weinzierl Switzerland Yves Allegro
Switzerland Marco Chiudinelli
3–6, 4–6
03–02–2003 Beograd (25k) Tepih (i) Darko Mađarovski Ilija Bozoljac
Nenad Zimonjić
1–6, 4–6
10–11–2003 Finland Helsinki-2 (50k) Tvrda (i) Croatia Roko Karanušić Sweden Robert Lindstedt
Sweden Robin Soderling
3–6, 7–6(2), 1–6
02–02–2004 Beograd (25k) Tepih (i) Darko Mađarovski Slovakia Branislav Sekac
Ukraine Orest Tereshchuk
3–6, 4–6
31–05–2004 Germany Furth (75k) Šljaka Chile Adrian Garcia Sweden Simon Aspelin
USA Graydon Oliver
6–4, 6–4
07–06–2004 Germany Weiden (25k) Šljaka Croatia Lovro Zovko Argentina Mariano Delfino
Argentina Patricio Rudi
6–4, 7–6(6)
28–03–2005 Italy Napoli (125k) Šljaka Czech Republic Jiri Vanek Italy Massimo Bertolini
Italy Uros Vico
3–6, 6–4, 6–2
17–03–2008 USA Sunrise (125k) Tvrda Serbia Dusan Vemić Belgium Kristof Vliegen
Netherlands Peter Wessels
6–2, 7–6(5)