Janko propuštao šanse

Iako je imao 7 brejk lopti u prvom i dve u prvom gemu trećeg seta, Janko Tipsarević nije uspeo ni iz četvrtog pokušaja da savlada Simona, 0-6 6-4 1-6.

Kiša je pomerala početak ovog meča, a kada je počeo, igrao se izjednačen set u kojem je Janko imao i gem i brejk lopte u prvom setu, ali je na semaforu pisalo 4-0 za danas sjajnog Simona. To govori da Janko nije igrao slabo, već je Simon bio siguran kao nekada i igrao gotovo bez greške. Janko nije uspevao da one odlučujuće poene osvoji, a Simon nije bio raspoložen da poklanja, pa je na kraju set otišao nezasluženo ubedljivo Francuzu.

U drugom, Janko je iskoristio svoju šansu u trećem gemu i tu prdnost održao do kraja seta. U trećem je moglo da bude isto, ali se desilo slično kao u prvom setu, što je očigledno izbacilo Janka iz ritma, pa je posle pretrpljenog brejka relativno lako prepustio Simonu pobedu.