Janko opet poražen u 1. kolu

tipsaSrpski teniser Janko Tipsarević sapleo se već na startu Mastersa u Montrealu. Njega je u prvom kolu pobedio Uzbekistanac Denis Istomin u dva seta – 6:4, 6:3 posle 80 minuta igre.

Šansu da ovaj duel usmeri u željenom pravcu Janko je propustio u petom gemu prvog seta, kada nije iskoristio nijednu od četiri brejk prilike. Do kraja meča više nijednom dolazio do šanse da “brejkne” rivala. Istomin je prvim brejkom u meču, u desetom gemu prvog dela igre, došao do vođstva u setovima.

Prelomni momenat u drugom setu bio je četvrti gem u kome je Uzbekistanac drugi put oduzeo servis srpskom teniseru, koji posle toga nije imao energije i znanja za preokret.  Naredni rival 66. igrača na svetu biće bolji iz duela Jarko Nieminen – Filip Pelivo.